Ana Sayfa Spor 29 Aralık 2022 79 Görüntüleme

Spora emek verenlere 24. onur gecesi

TÜRFAD İzmir Şubesi’nin, Konak Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” Ödül Merasimi, Türkiye’nin spor ve futbol topluluğunu İzmir’de bir ortaya getirdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, merasimde yaptığı konuşmada, “Yapılan işin değeri var. Beşerler yaşarken de anılmalıdır, çok kıymetli bir söz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de “En genel manasıyla spor ve natürel ki futbol, en kucaklayıcı, ortadaki farklılıkları giderip herkesi buluşturan çok kuvvetli bir tutkal” kelamlarıyla sporun kıymetine vurgu yaptı. Merasimde konuşan Konak Belediye Lideri Abdül Batur da Konak’ta bilhassa çocukların ve gençlerin spor kültürünü kazanmalarını önemsediklerini belirterek, “Spor tesislerinin geliştirilmesinde, gençlere spor alışkanlığının kazandırılmasında elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bilhassa fiziki yapının oluşturulması, tesislerin yine elden geçirilmesi, yeni tesislerin yapılması için büyük efor içerisindeyiz. Kentin çeperlerindeki, dar ve orta gelirli alanlarda bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Birebir vakitte buralardaki yetenekli gençleri de keşfetmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi’nin Konak Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği vefa etkinliği  “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” Ödül Merasimi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen ödül merasimini Konak Belediye Lideri Abdül Batur’la birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, İzmir Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi ve idare heyeti üyeleri, Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Genel Lideri Levent Erdoğan, TÜRFAD İzmir Şube Lideri Bahri Vreskala, FİFA eski Hakemi Cüneyt Çakır, UEFA Gözlemcisi Deniz Gökçek İşcan, TFF Ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop, CHP Konak İlçe Lideri Akın Küçükoğullarından, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi meclis üyeleri, TÜRFAD şube liderleri, siyasi partilerin temsilcileri, medya temsilcileri, spor kulüpleri lider ve yöneticileri ile sportmenler katıldı. Vefanın başrolde olduğu gecede, spora gönül ve emek verenler ödüllendirildi.

Vali Köşger: Spor aslında vefa, dostluk, kardeşlik, birlik, beraberliktir

Törende konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sporun birleştiren, barışın kapılarını açan tarafına vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Yapılan işin değeri var. Şu başlıktan da görüleceği üzere ‘İnsanlar yaşarken de anılmalıdır’ çok kıymetli bir kelam. Bizim ihmal ettiğimiz, milletçe biraz da zayıf olduğumuz bir taraf. Biz insanların değerini yaşarken bilemiyoruz. Yaşarken gereğince değer vermiyoruz. Aslında yapmamız gereken, insanlara yaşarken paha vermek, yaşarken ödül vermek. Ki geriden gelen insanlara da motivasyon olsun, beceri iltifata tabi olsun. Spor aslında vefa, dostluk, kardeşlik, birlik, beraberliktir. Yalnızca bir milleti değil, milletlerarası bir dostluğu, kardeşliği pekiştiren, savaşları sona erdiren, barışı güçlendiren bir güçtür. Barışa giden kapılar sporun centilmenliğiyle açılır.”

Soyer: Her biri bir çınar

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, sporda Fair Play ve centilmenliğin ehemmiyetine vurgu yaptı. Bayanların, yeşil alanlarda centilmenliğin sürdürülmesi için çok değerli rolü olduğuna dikkat çeken Lider Soyer,  mahallî idareler olarak dayanağa devam edeceklerini söyledi ve kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Centilmenlik sıkıntısı futbolun en temel desteklerinden biri. Konak Belediye Liderimiz Abdül Batur Bayan Futbol Grubundan bahsetti, bayan hakemlerimizle tanıştım az evvel, biliyorum ki futbolda centilmenliğin pekişmesi için bayanların eli futbola daha çok değecek ve centilmenlik hiç sarsılmadan yeşil alanlarda devam edecek. Mahallî idareler olarak elbette dayanak olmaya devam edeceğiz. Zira biliyoruz ki en genel manasıyla spor ve olağan ki futbol, en kucaklayıcı, ortadaki farklılıkları giderip herkesi buluşturan çok kuvvetli bir tutkal. Futbol o nedenle sahiden hepimizin geleceği için çok bedelli manalı ve kıymetli bir yer taşımaya devam edecek. Türkiye Futbol Adamları’nın duayenlerini, 24 yıldır bu mükafatı ayakta tutup sürdürenleri hürmetle selamlıyorum. Her biri bir çınardır. Türk futbolunun teminatı, hayatını, uzun yıllarını bu spora vermiş çok pahalı duayenler. Âlâ ki varlar, her birine şükranlarımı sunuyorum, çok teşekkür ediyorum emekleri için.”

Batur: Gençlere spor alışkanlığı kazandırmak için çalışıyoruz

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, İnsanların yaşarken ödüllendirilmesinin, bilhassa sporda olmak üzere yaptıkları hoş işlerin ve muvaffakiyetlerin karşılığını bir ödül olarak almalarının değerli olduğunu lisana getirdi.  TÜRFAD’ın İzmir için değerli bir kurum olduğunu, Konak Belediyesi olarak TÜRFAD’ın yıllardır devam ettirdiği klasik ödül merasimine katkı vermekten memnun olduklarını tabir eden Lider Batur, spora verilen dayanağın değerini vurguladı. Lider Batur kelamlarını şöyle sürdürdü:

“2019’dan bu yana bilhassa spor tesislerinin geliştirilmesinde, gençlere spor alışkanlığının kazandırılmasında elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bilhassa fiziki yapının oluşturulması, tesislerin yine elden geçirilmesi, yeni tesislerin yapılması için büyük uğraş içerisindeyiz. Gültepe’de hayata geçirdiğimiz spor tesisimiz bunlardan biri. Kentin çeperlerindeki, dar ve orta gelirli alanlarda bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Birebir vakitte buralardaki yetenekli gençleri de keşfetmeye çalışıyoruz. Konak’ta 25 amatör spor kulübü var. Onlara büyük dayanak veriyoruz. Her yıl hem maddi yardım hem de materyal yardımının yanı sıra federasyon katkı hissesini da Konak Belediyesi olarak biz ödüyoruz. Amatör spor kulüplerinin ayakta kalması bizim için kıymetli.”

“Altyapıdan gelen atletlerimiz gelecekte Harika Lig’de oynayacaklar”

Konak Belediyesi Bayan Futbol Takımı’nın Üstün Lig’de İzmir’i temsil ettiğini hatırlatan Lider Batur, altyapıdan sportmen yetiştirdiklerinin altını çizdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Konak’ımızın en değerli ekiplerinden biri de Bayan Futbol Kadromuz. Muhteşem Lig’de uğraş ediyor. Geçmişte Avrupa’da Türkiye’mizi temsil etmiş bir kadro. Bu dönem da Konak’ımızı, İzmir’imizi Lig’de en yeterli formda temsil ediyoruz. Burada bence en hoş şeylerden bir tanesi de artık küçük yaş kümelerinde gruplarımız var ve bu altyapıdan gelen atletlerimiz gelecekte Üstün Lig’de oynayacaklar. Aslında Lig’deki Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray üzere gruplarda şu anda bizden on beş futbolcu oynuyor. Biz çok fazla rekabetin içerisinde değiliz, biz yetiştiriciyiz. Sporun öbür kısımlarında da belediyelerin düzgün atletler yetiştirmesi çok daha hoş olacaktır.”

Büyükekşi: Üzerine basa basa Fair Play diyoruz

TFF Genel Lideri Mehmet Büyükekşi de federasyon olarak ana gayelerinin Fair Play ruhuyla futbolu geliştirmek olduğunu belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak ana maksadımız Fair Play ruhuyla futbolu geliştirmek, daha büyük kitlelere ulaştırmak, marka pahasını ve prestijini artırmak, ülkemizi bu alanda daha üstlere taşımak. Üzerine basa basa Fair Play diyoruz.  düzgünlüğü, hoşluğu alkışlamaya, berbatlığı ve şiddeti ise cezalandırmaya devam edeceğiz. Altyapı futbol akademi projesini de hayata geçirmek için çok önemli adımlar atıyoruz. Gelecek dönem Üstün Lig kulüplerine, 2024-2025 sezonunda da Birinci Lig kulüplerine akademi zaruriliği getiriyoruz” dedi.

Erdoğan: İzmir şubemiz, bütün şubelerimize örnek

İzmir şubesinin bütün şubelere örnek olduğunu lisana getiren TÜRFAD Genel Lideri Levent Erdoğan, genel merkeze bile örnek olacak çalışmalar içerisinde olduğunu belirterek TÜRFAD İzmir Şubesi idaresini kutladı.  Erdoğan, “İzmir şubemiz, öbür bütün şubelerimize ve hatta genel merkezimize de örnek olacak çalışmalar içerisindedir. Bu büyük muvaffakiyetlerini kutluyoruz. Bizim de doğal geri kalmamak için bir kadro projelerimiz var. Futbol Federasyonumuzu ziyaret edeceğiz. Sanıyorum ki; bize bu projelerimizde büyük dayanak vereceklerdir. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Vreskala: Futbolumuzun geleceğini sağlam temellere oturtmaya devam edeceğiz

TÜRFAD İzmir Şube Lideri Bahri Vreskala ise Atatürk’ün “Ben atletin zeki, çevik birebir vakitte ahlaklısını severim” kelamlarını hatırlatarak, “Derneğimizin emeli Atatürk’ün ‘Ben atletin zeki, çevik birebir vakitte ahlaklısını severim’ düsturuyla, sporla ve futbolla ilgilenen kurumlara, kulüplere dayanak olmak, futbolumuzun geleceğini sağlam temellere oturtmaya devam etmektir. Bu sebeple bu yola çıktık. Beşerler yaşarken anılırsa şayet bunu eşiyle dostuyla paylaşırsa hoş, dedik. Futbol dünyada en tanınan spor. Turizme, tanıtıma takviyesi var, ülkenin gerçek yüzünü gösterme imkanı var. Bu hoş tabloyu yaratan sizlere, bize bu fırsatı yaratan Sayın Valime, Büyükşehir Belediye Liderimize, okul arkadaşım da olan Konak Belediye Liderimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının akabinde “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” Ödül Merasimi gerçekleşti. “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” 2022 Mükafatları şöyle sıralandı:

 

Onur Ödülü

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer,

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi,

İzmir Cumhuriyet Başsavıcısı Mustafa Öztürk,

TÜRFAD Genel Lideri Av. Levent Erdoğan,

İzmir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici

Eski FİFA Hakemi Mustafa Çulcu

Özel Ödül

FİFA Hakemi Cüneyt Çakır

FİFA Yardımcı Hakemi Bahattin Lütfü Duran

FİFA Yardımcı Hakemi Tarık Ongun

Özel Hizmet Ödülü

Eski Emniyet Müdürü Tamer Kırklar

Eski Emniyet Müdürü Ahmet Tekin Akın

TÜRFAD Akhisar Şube Lideri Nurullah Zağlı

Akhisarspor Eski Yöneticisi Av. Birtan Taşkınlar

Şampiyonlar Dünya Avrupa Olimpiyat Ödülü

Kerem Kamal – Güreş

Yasemin Ecem Anagöz – Okçuluk

Kulüp Yöneticiliği Ödülü

Erdem Yücel – Göztepe

Seracettin Sakıpağa – Karşıyaka

Ali Kınay – İzmirspor

Basın Ödülü

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi

TV Yorumcusu Erdoğan Gezer

Sağlık Ödülü

Dr. Çağlayan Cücen

Dr. Murat Cihan Temiz

Uz. Dr. Halil Halil

Hakem – Gözlemci Ödülü

UEFA Gözlemcisi D. Deniz Gökçek İşcan

Eski Ulusal Hakem Turgay Kaynak

Eski Ulusal Hakem İslam Yetkinoğlu,

Eski Ulusal Hakem Coşkun Zenginer,

Eski Ulusal Hakem Taner Vardarlı

Eski Ulusal Hakem Nazife Öztürk

Teknik Yönetici Ödülleri

Hakan Kutucuoğlu,

Cüneyt Dumlupınar

Enver Çelik

Futbolcu Ödülü

Can Bahran – Altay

Erdem Özkayımoğlu – İzmirspor

Cevdet Capar – İzmirspor

Attila Hâkim – Karşıyaka

Spora Hizmet Ödülü

Birsen İnan

Vehbi Moğol

Doğan Mutlu

Başarılı Kulüpler Ödülü

Şavkar Cimnastik Kulübü

Seferihisar Belediye Spor- Plaj Futbolu

Bostanlı Spor Kulübü

  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

instagram beğeni satın al
gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker site muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort izmir escort maltepe escort haberror.com pastetext.net Shell download cami halısı cami halısı cami halısı deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler istanbul escort bayan mersin escort eryaman escort
Manavgat Escort deneme bonusu https://www.turkcasino.net/ tokat escort cheapest viagra cheapest viagra